Hormonální nitroděložní tělísko

Nitroděložní hormonální tělísko je malý, pružný přípravek z plastu (polyethylenu) ve tvaru „T“, který se zavádí do dělohy. Obsahuje malé množství syntetického hormonu progestinu, který v těle pomáhá zabránit spermiím prostoupit přes děložní hrdlo do dělohy a oplodnit vajíčko. Hormonální nitroděložní systém také brání nárůstu děložní sliznice. Hormonální tělíska nabízejí ochranu na dobu minimálně 3 roky podle toho, který typ si vyberete.

Některé typy hormonální nitroděložní antikoncepce je možné zavést i dívkám a ženám, které dosud nerodily. Jestliže se rozhodnete pro zavedení nitroděložního tělíska, zavede jej lékař do dělohy během běžné návštěvy v ordinaci. Jedná se o takřka bezbolestný zákrok, přičemž se můžete těšit na dlouhé roky bez obav z neplánovaného početí. Výhodou je, že pokud usoudíte, že přišel ten správný čas na miminko, je možné tělísko kdykoliv vyjmout. Poté dochází k rychlé obnově obvyklé plodnosti.

Hormonální nitroděložní antikoncepce je jednou z nejspolehlivějších forem antikoncepce, které jsou dostupné. Porovnání účinnosti tělíska a dalších druhů antikoncepce naleznete zde. Pokud vám nevyhovuje myslet na užívání či aplikaci antikoncepce každý den, týden, nebo měsíc a zároveň se chcete před neplánovaným těhotenstvím chránit dlouhodobě, možná by právě vám vyhovovalo nitroděložní hormonální tělísko.

DALŠÍ ODKAZY

Výhody tělísek

Uvažujete o dlouhodobé antikoncepci, která je bezpečná a zároveň spolehlivá? Podívejte se na porovnání tělísek a pilulek z více hledisek.

VÍCE

Premenstruační syndrom

Trápí vás pravidelné bolesti hlavy nebo změny nálady? Víte, jak poznáte, zda netrpíte premenstruačním syndromem nebo jeho závažnějšími formami?

VÍCE

Nitroděložní tělíska pro mladé

Podle zvoleného typu jsou nitroděložní tělíska vhodná jak pro dívky a ženy od 18 let, které dosud nerodily, tak pro ženy, které již děti mají.

VÍCE