Výhody nitroděložních tělísek

Výhody nitroděložních hormonálních tělísek (systémů) byly již mnohokrát prokázány. Přečtěte si ty nejvýraznější:

  • Tělíska fungují, a to skutečně dobře. Patří mezi nejúčinnější metody ochrany proti početí, jaké existují – jejich účinnost je srovnatelná s řešením podvázání vejcovodů (sterilizací). Ochrana před otěhotněním dosahuje více než 99 %.
  • Některé typy tělísek je možné zavést i dívkám a ženám, které dosud nerodily.
  • Jsou malá a nikterak neomezují. Mají tvar „T“ a tento jejich základní prvek je tenký, s průměrem do 2 mm. Celé tělísko měří přibližně 3 × 3 cm.
  • Jsou cenově dostupná. Jelikož se jedná o jednorázovou investici, může se na první pohled zdát drahé. I když jej nevyužijete po celou dobu, po kterou může být zavedeno, a k vyjmutí dojde dříve, může být cena za měsíc ve skutečnosti nižší než v případě většiny jiných forem hormonální antikoncepce.
  • Tělísko lze začít používat po zavedení gynekologem. Zavedení tělíska trvá několik málo minut.
  • Odpadá nutnost každodenního užívání pilulky či jiné každodenní, každotýdenní a každoměsíční starosti o antikoncepci, ačkoliv je vhodné jednou za měsíc kontrolovat, zda je tělísko stále zavedené tak, jak má být. Váš lékař vám může ukázat, jak se tato snadná kontrola provádí.
  • Působí dlouhodobě. Gynekolog může tělísko kdykoliv vyjmout, i dříve než bylo plánováno. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete k jeho vyjmutí, můžete již následující měsíc otěhotnět.

DALŠÍ ODKAZY

Nitroděložní tělíska pro mladé

Podle zvoleného typu jsou nitroděložní tělíska vhodná jak pro dívky a ženy od 18 let, které dosud nerodily, tak pro ženy, které již děti mají.

VÍCE

Poradna – zeptejte se lékaře

Máte otázky týkající se menstruace, antikoncepce nebo těhotenství? Potřebujete poradit s výběrem vhodné antikoncepce? Zeptejte se lékaře!

VÍCE

Je pilulka nejlepší volbou?

Zažila jste někdy obavu z nechtěného těhotenství? Zapomněla jste někdy užít pilulku? Přemýšlela jste o antikoncepci s nízkou dávkou hormonů?

VÍCE