Jsem těhotná nebo maminka

Těhotenství a mateřství patří k nejkrásnějším okamžikům v životě ženy. Jak je to s užíváním antikoncepce před a po těhotenství? Najděte otázku, na kterou hledáte odpověď, a my vám rádi poradíme.

Plánujete miminko a bojíte se, aby užívání pilulek nemělo vliv na plod? Přečtěte si vše důležité na stránce Antikoncepce a těhotenství.

Nebo jste novopečenou maminkou a ráda byste se chránila antikoncepcí, která je spolehlivá a zároveň šetrná pro vás i vaše děťátko? Přesně pro vás jsme připravili sekci  Antikoncepce po porodu a článek Je kojení spolehlivá antikoncepce?

Zajímají vás aktuální trendy v hormonální antikoncepci?  Dbejte na šetrnost, bezpečnost a spolehlivost. Přečtěte si více v článku Aktuální trendy v antikoncepci a získejte pevný základ pro své rozhodování.

Nejste si jista, jaké všechny metody antikoncepce máte na výběr? Veškeré dostupné druhy antikoncepce a jejich charakteristiky naleznete v sekci Informujte se o vhodných antikoncepčních metodách v sekci Přehled metod a prožívejte těhotenství a mateřství naplno.

Pokud uvažujete o pilulkách, doporučujeme vám navštívit stránku  Pilulka – pro a proti. Dozvíte se, jaké výhody a nevýhody můžete očekávat a proč byste zrovna vy měla či neměla po této metodě sáhnout.

Jestliže by vás zajímala spíše dlouhodobá spolehlivá antikoncepce, na kterou není nutné myslet každý den nebo měsíc, přečtěte si o mechanismu účinku a výhodách Hormonální nitroděložní antikoncepce.

Máte-li jiný dotaz týkající se antikoncepce nebo menstruace, podívejte se, jaké otázky čtenářky nejvíce zajímají – navštivte Otázky a odpovědi.

DALŠÍ ODKAZY

Pilulka a vliv na těhotenství

Doposud jste užívala pilulku a nyní plánujete založit rodinu. Přečtěte si, zda má pilulka vliv na početí a těhotenství.

VÍCE

Přínosy antikoncepce

Myslíte si, že hormonální antikoncepce pouze chrání před otěhotněním? Mýlíte se! Užívání hormonální antikoncepce s sebou přináší i pozitivní účinky.

VÍCE

Antikoncepce – mýty a pravda

Pilulky se musí čas od času vysadit, to je známá věc. Nitroděložní systémy nejsou pro mladé ženy. A to jako vážně? Přečtěte si nějčastějí mýty o antikoncepci.

VÍCE