Užívám antikoncepci

Poznáváte nové lidi, prožíváte první vážné známosti, škola či práce jsou pro vás prioritou, dítě zatím neplánujete. Proto oceníte antikoncepci, na kterou se můžete spolehnout. Je to ta vaše? Jste spokojena? Nebo chcete změnu? Přečtěte si tento článek...

V každém případě nepodceňujte pravidelné preventivní prohlídky. Proč jsou důležité, se dočtete na stránce Jak často k lékaři?

Pokud nejste spokojena se svou současnou antikoncepcí, připravili jsme pro vás jednoduchý přehled všech dostupných druhů. Informace, které vám při výběru pomohou, a důležitá pro a proti jednotlivých antikoncepčních prostředků, najdete v sekci Přehled metod.

Pokud vám na současné antikoncepci vadí fakt, že je třeba ji užívat denně, můžete zvážit aplikaci hormonální nitroděložní antikoncepce.

Převažují-li pro vás výhody spojené s užíváním pilulek nad nevýhodami, přečtěte si základní pro a proti ve stejnojmenné sekci Pilulka – pro a proti.

Možná jste slyšela, že se pilulky musí čas od času vysadit nebo že nitroděložní systémy nejsou pro ženy, které doposud nerodily. A dost možná tušíte, že to není pravda.  Přečtěte si nejrozšířenější mýty o antikoncepci v části Mýty a pravda a nenechte se mýlit.

Nenašla jste odpověď na svoji otázku? Máte-li dotaz týkající se antikoncepce nebo menstruace, podívejte se, jaké otázky čtenářky nejvíce zajímají, třeba tam najdete i tu svou – Otázky a odpovědi.

DALŠÍ ODKAZY

Je pilulka nejlepší volbou?

Zažila jste někdy obavu z nechtěného těhotenství? Zapomněla jste někdy užít pilulku? Přemýšlela jste o antikoncepci s nízkou dávkou hormonů?

VÍCE

Aktuální trendy v antikoncepci

Převažují výhody spojené s užíváním pilulek nad nevýhodami? Ať už pilulku užíváte, nebo o jejím předepsání uvažujete, přečtěte si základní pro a proti.

VÍCE

První návštěva gynekologa

Není důvod obávat se první návštěvy gynekologa – přečtěte si, jak se na prohlídku připravit a jak vyšetření probíhá.

VÍCE